COVID-19ViraleWOW

Kërcimi i shifrave, Berisha tregon ç’po ndodh në vend me shifrat alarmante: QSUT bombë virale

0

Dita e sotme shënoi numrin rekord me të infektuar në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë shënuar 44 raste të reja me Covid-19, ku 21 janë vetëm në Tiranë, qyteti me numrin më të lartë që është kthyer në një vatër të rrezikshëm. Sipas ministrisë edhe numri i të shtruarve në spital vazhdon të rritet.

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha, me anë të një statusi në rrjetin social ka hedhur dritë mbi situatën që po përballet vendi këto ditë, duke theksuar se Infektivi nuk duhet të kthehej në spital Covid.

Berisha thotë se QSUT është kthyer në një bombë virale, që do të sjellë shndërrimin e saj në një spital Covid, duke lënë dhjetëra pacientë të luftojnë me vdekjen.

Ish kreu i qeverisë thekson se mjekët janë lë pa maska për shkak të vjedhjes së qeverisë, duke u kthyer kështu në burim infeksioni për 80% të rasteve të reja të shfaqura përgjatë ditëve të fundit.

“Bomba biologjike e QSUT, gjenerator kryesor i perhapjes ne pandemise se Covid 19!

Miq, shnderrimi i Qendres Spitalore Universitare Nene Tereza ne bomb bilogjike te covid19 per shkak te trajtimit xhahil e te papergjegjshem te pandemise ne kryeepidemiologu i Surrelit, eshte krimi i rende me pasoja katastrofale kolapsin e trurit te te gjithe sistemit tone shendetesor te vendit.

Ne kete Qender jane dhjetra e dhjetra sherbime me te spacializuara te vendit, te cilat trajtojne semundjet me serioze te mijra e mijra te semureve te te gjitha moshave.

⁃ Shnderrimi i QSUT ne bombe virale te covid19, ne pavjonet e ciles ne çdo kohe ka me dhjetra e dhjetra te semure qe luftojne me vdekjen do te thote ne menyren me kriminale te ndihmosh kete te fundit

-QSUT bombe virale, pashmangshem do te sjelle shnderrimin e saj ne nje spital covid19 dhe do privoje nga mjekimi i specializuar urgjent dhe jetik per shpetimin e jetes se tyre me qindra e qindra te semure me semundje zemre, gjaku, gjendrave endokrine, veshkave, melçise, semundje neoplazike etj.

Kjo do te thote ti denosh ata po ne menyre kriminale te mbeten ne meshiren e fatit te tyre.

Futja e Covid19 ne QSUT, infektimi masive i elites mjeksore te vendit, e cila udheheq diagnozen dhe mjekimin ne sherbimet e specializuara te rasteve me te nderkikuara nga mbare vendi, do te thote dekapitim i kasaj elite dhe kolaps i sistemit shendetesor.

Miq, QSUT eshte aktualisht sipermarrja me kolektivin numerik, personel shendetesor, te semure dhe punonjes ndihmes me te madhe te vendit dhe me kontakte njerezore me numerike dhe me intensive, me te shumta se çdo kolektivitet tjeter ne Shqiperi. Shnderrimi i saj ne bombe bilogjike do te thote krijimi i generatorit me gjigand per perhapjen e Civid 19 ne Shqiperi.

Rastet e te infektuarve ketyre diteve me covid19 kane ne baze te padiskutueshme se paku per 80% te tyre bomben biologjike QSUT.

Situata kontagioze ne QSUT u krijua nga kryepidemiologu xhahil i Surrelit dhe ndrikull Hajni Maska qe me vendosjen e mjediseve per trijimin e rastseve me covid19 ne urgjencen e ketij spitali gje qe u denua me forcen me te madhe tek qytetari dixhital nga mjeke dhe infermiere te asaj qendre ne kete FB!

Lenia pa mjetet mbrojtese te punonjesve dhe te semureve ne pavjonet e ketij spitali ndaj covid 19 per shkak te vjedhjeve shfrenuara me blerjen e maskave, kostumeve madje edhe te skaduara, mungesa e uijt, sapunit, dizinfektanteve ne pavione siç eshte denoncuar me ze dhe figure nga paciente te shtruar madje edhe me covid19 eshte mekanizmi i dyte madhor i megaskandalit te Sulltan Xhahil Surrelit dhe Ndrikull Hajni Maskes.

Keshtu qe mund te thuhet se perpjekja per te fajsuar personelin mjeksor nga ata qe sollen kete drame te vertet kombetare eshte thjeshte larje duarsh pas krimit te shemtuar”, – shkruan Berisha.

Pamje që po bëhen virale, kryeministrja shkoi për një vizitë në spital, mjekët bëjnë veprimin befasues (VIDEO)

Previous article

Në jahtin luksoz 15 milionësh, Ronaldo dhe Georgina shijojnë pushimet (FOTO)

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in COVID-19