Connect with us

Hi, what are you looking for?

ShowBizz

Diss Feros? Ja e verteta
Një reper i ri i njohur me emrin ‘MORTEL97’  sapo ka publikuar këngen e tij te parë me titullin “COVID20”.  Ështe mëse e dukshme që reperi ka thyer çdo rregull të karantinimit në këtë kohe pandemie. Përveçse kënga është bazuar në kohën e pandemise, ai gjithashtu ka xhiruar dhe klipin e tij në fshatin e LAZARATIT i njohur për historinë e tij të kultivimit të mariuhanës. Duket qartë që reperi MORTEL97 dhe grupi i tij GZ97 janë të “Paprekshem” nga shteti Shqipëtar në “bazën” e tyre. Nuk është vetëm thyerja e karantinimit por edhe shfaqja me armë në klipin e tij. Por përtej gjith kësaj pas publikimit të kenges ditën e sotme vihet re qe Reperi i ben DISS reperit te njohur ‘Fero’. Në një pjesë të kënges ai i ka hedhur “kunja” reperit Fero:

” Mortel o the name rikthimi 97’s
real gang gang jo si aj Alles Mames
nuk bo mu shty me mu kupto qimi nones
Hajt se shimi, boni tfala nones e babes

 

 

Written By

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2020 EnjoyDigital. Theme by EnjoyDigital, powered by WordPress.